Tu jesteś:

AEW będzie kupować w Polsce

Polska ma olbrzymi potencjał dla inwestorów szukających dobrych nieruchomości. Czasami są one obarczone większym ryzykiem, ale pozwalają wygenerować większe zyski, niż na bardziej stabilnych rynkach, jak Niemcy czy Francja – w rozmowie z Magdaleną Fabijańczuk-Antkowicz mówi Ewa Parys, dyrektor ds. zarządzania aktywami w AEW Europe na Europę Środkową.

AEW ma poważne plany rozwoju w  Europie Centralnej, ale przede wszystkim w Polsce i Czechach. Półtora roku temu w strukturach firmy został wydzielony region: Niemcy i Europa Centralna, z centralą w Dusseldorfie. Potem zapadła decyzja o zatrudnieniu menadżera z Polski. Dalekosiężne plany akwizycji w kraju obejmują zarówno nieruchomości biurowe, jak i handlowe. W pierwszej kolejności skoncentrujemy się jednak na rynku magazynowym.

Zaplanowaliśmy rozwój na lata 2015 i 2016., nie chcę jednak mówić czy to będzie za sześć miesięcy czy za rok. Wszystko zależy od znalezienia odpowiednich nieruchomości, które w dłuższej perspektywie przyniosą nie tylko zwrot, ale i oczekiwane zyski z inwestycji. Inwestowaniem w nieruchomości magazynowe zajmie się należący do AEW fundusz Logistis, którego kapitał został niedawno podwyższony o 830 mln euro.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×