Tu jesteś:

600 mln zł na inwestycje w katowickiej SSE

Szykuje się prawdziwy grad inwestycji w katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Kronospan, Atomotive Lighting i Dayco wydadzą na nie w sumie 600 mln zł – poinformował Puls Biznesu.

- Wydaliśmy 11 zezwoleń, w których firmy deklarują ponad 600 mln zł inwestycji i utworzenie 500 miejsc pracy. Zgodnie z przewidywaniami, większość stanowią reinwestycje: jest ich sześć - mówi Piotr Wojaczek, prezes KSSE.

Największy projekt planuje Kronospan OSB, który dopiero wchodzi do strefy. Firma zbuduje w Strzelcach Opolskich drugi zakład i stworzy 200 miejsc pracy. Na tę inwestycję, z którą firma czekała od 2010 r., wyda 432 mln zł.  Kolejny duży projekt to reinwestycja spółki Automotive Lighting Polska, firmy z grupy Magneti Marelli, zajmującej się produkcją oświetlenia samochodowego.  Wyda ona w fabryce w Sosnowcu 116 mln zł. To inwestycja chroniąca miejsca pracy. Dzięki niej powstanie tylko 10 nowych etatów, ale utrzymanych przez pięć lat będzie 1050. Kolejny motoryzacyjny projekt planuje Dayco Poland - firma wytwarzająca części do silników wynajmie w Tychach halę od dewelopera, zainwestuje 76 mln zł i zatrudni 265 osób.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×