Tu jesteś:

2C Partners debiutuje na NewConnect

Spółka 2C Partners S.A. zajmująca się rewitalizacją i restrukturyzacją nieruchomości, zadebiutowała na rynku NewConnect. Kurs akcji zakończył pierwszą sesję na ponad 32 proc. plusie.

W I kw. tego roku Spółka wypracowała 552 tys. zł zysku netto wobec straty w analogicznym okresie ub. roku na poziomie 509 tys. zł. Przychody netto ze sprzedaży sięgnęły w minionym kwartale 3022 tys. zł, podczas gdy rok temu ich wartość wyniosła 750 tys. zł. Oznacza to blisko 303 proc. wzrost w ujęciu rdr. Tak znaczące zwiększenie sprzedaży oraz wypracowanie zysku netto było możliwe dzięki skutecznej realizacji sprzedaży zrewitalizowanych i zrestrukturyzowanych przez spółkę nieruchomości, które dołączyły w poprzednich okresach do jej portfela.

- Istotny wpływ na wyniki finansowe miała szybsza niż zazwyczaj sprzedaż lokali mieszkalnych w dopiero co zakupionej kamienicy przy ul. Grochowskiej 282 w Warszawie.” - mówi Michał Owsiewski, Członek Zarządu Spółki 2C Partners S.A.

Wprowadzenie akcji spółki do obrotu na rynku NewConnect jest jednym z elementów strategii rozwoju, która zakłada pozyskanie w przyszłości kapitału poprzez emisję akcji. Dzięki upublicznieniu Emitent liczy także na poprawę transparentności, która powinna się przełożyć na większą wiarygodność w oczach klientów, partnerów oraz inwestorów. Spółka posiada już doświadczenie związane z rynkiem kapitałowym, bowiem w kwietniu 2013 r. jej obligacje zadebiutowały na rynku Catalyst. 2C Partners S.A. jest obecnie jedyną spółką publiczną, która prowadzi działalność w obszarze rewitalizacji oraz restrukturyzacji nieruchomości mieszkalnych.

Pierwszy kwartał roku był także okresem kolejnych zakupów nieruchomości. W lutym spółka dokonała nabycia dwóch działek o pow. 798 mkw. oraz 336 mkw. zlokalizowanych w Warszawie przy ul. Grochowskiej 282 wraz ze znajdującymi się na nich budynkami. Wartość transakcji wyniosła 4,36 mln zł, a część środków pochodziła ze sprzedaży 15 lokali o łącznej pow. blisko 600 mkw. w inwestycji przy ul. Kamionkowskiej 29 w Warszawie.

- Przygotowujemy obecnie plan rewitalizacji budynku przy ul. Grochowskiej 282. W najbliższym czasie będziemy mieli gotowy projekt od architektów. Analizujemy również możliwość rozbudowy tego obiektu - dodaje Owsiewski.

Spółka 2C Partners istnieje od 2006 roku, a jej podstawowa działalność polega na restrukturyzacji i rewitalizacji nieruchomości mieszkalnych. 2C Partners operuje na rynku wtórnym nieruchomości zarówno w zakresie pozyskiwania, jak i sprzedaży posiadanych zasobów. Spółka inwestuje obecnie w nieruchomości tylko na rynku stołecznym.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×