Tu jesteś:

2C Partners S.A. aktualizuje wyceny posiadanych nieruchomości

2C Partners S.A., Spółka zajmująca się rewitalizacją i restrukturyzacją nieruchomości, która zadebiutowała w maju br. na rynku NewConnect, dokonała w czerwcu czterech aktualizacji wycen należących do niej nieruchomości. Spowodowało to łączny wzrost wartości bilansowej nieruchomości o ponad 8,5 mln zł.

Spółka nabyła również kolejne udziały w nieruchomości położonej przy ul. Kołowej 54 w Warszawie i stała się tym samym jej jedynym właścicielem.

Przeprowadzenie aktualizacji wycen nieruchomości będących w portfelu 2C Partners S.A. było możliwe dzięki wykonaniu remontów, przeprowadzeniu inwentaryzacji oraz uporządkowaniu sytuacji prawnej. Przy uwzględnieniu operatów szacunkowych dokonane zostały aktualizacje do wartości godziwej, co przyniosło znaczący wzrost wartości bilansowej posiadanych nieruchomości o kwotę 8 531 tys. zł.

2C Partners S.A. zakupiło w minionym tygodniu za kwotę blisko 370 tys. zł kolejne udziały wynoszące 19/36 części w użytkowaniu wieczystym gruntu położonego w Warszawie przy ul. Kołowej 54 oraz takie same udziały we współwłasności budynku znajdującego się na nim. Dzięki temu Spółka stała się jedynym właścicielem kamienicy i planuje przeprowadzić rewitalizację budynku oraz rozpocząć sprzedaż lokali mieszkalnych.

Wcześniejsza transakcja zakupu udziałów w budynku przy ul. Kołowej 54 miała miejsce na początku czerwca. Spółka nabyła wówczas udział odpowiadający ponad 201 mkw. mieszkań za kwotę 630 tys. zł, co dawało średnią cenę za m2 na poziomie 3.135 zł. Ostatnia transakcja zakupu pozostałych udziałów odpowiadających blisko 225 mkw. mieszkań za kwotę prawie 370 tys. zł przeprowadzona została po średniej cenie za mkw. na poziomie 1.640 zł. Spowodowało to łączny spadek średniej ceny nabycia mkw. w tej nieruchomości do 2 350 zł.

Spółka 2C Partners istnieje od 2006 roku, a jej podstawowa działalność polega na restrukturyzacji i rewitalizacji nieruchomości mieszkalnych. 2C Partners operuje na rynku wtórnym nieruchomości zarówno w zakresie pozyskiwania, jak i sprzedaży posiadanych zasobów. Spółka inwestuje obecnie w nieruchomości tylko na rynku stołecznym.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×