Tu jesteś:

Znaczne wzrosty w Grupie Dekpol

Grano Residence

Grupa Dekpol w I półroczu 2018 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 354,7 mln zł względem 158,9 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 123 proc.. Zysk netto wyniósł 15,1 mln zł w porównaniu do 6,3 mln zł rok wcześniej (wzrost o 138 proc. r./r.)

Grupa utrzymuje wzrostowy trend przychodów wypracowując stabilne wyniki. Jednocześnie Zarząd podniósł prognozę przychodów ze sprzedaży za cały 2018 rok o blisko 13 proc. do poziomu 800 mln zł, z wcześniej zakładanych 710 mln zł.

W ramach segmentu generalnego wykonawstwa Dekpol na koniec pierwszego półrocza 2018 r. realizował kontrakty o łącznej, umownej wartości ponad 543 mln zł netto. Do realizacji po okresie sprawozdawczym pozostawały projekty o łącznej wartości ponad 287 mln zł netto. Wszystkie projekty są realizowane na zlecenie inwestorów prywatnych. Głównym obszarem działalności pozostaje województwo pomorskie, gdzie realizowanych jest ponad 50 proc. projektów.

W ramach segmentu deweloperskiego Grupa Kapitałowa Dekpol utrzymuje stabilną pozycję na rynku. W pierwszym półroczu br. kontraktacja w rozumieniu umów przedwstępnych, deweloperskich oraz rezerwacyjnych wyniosła 319 lokali. Dla porównania w tym samym okresie poprzedniego roku kontraktacja była na poziomie 486 lokali, przy czym z uwagi na sprzedaż w I półroczu 2018 roku inwestycji mieszkaniowych o wyższym prestiżu m.in. Grano Residence w Gdańsku, w ujęciu wartościowym sprzedaż lokali w obu okresach była na zbliżonym poziomie. 

W przychodach segmentu deweloperskiego w pierwszym półroczu br. rozpoznana została sprzedaż 224 lokali. Dla porównania w tym samym okresie poprzedniego roku rozpoznanych lokali było 83, a w całym 2017 roku 573 lokali. Według stanu na koniec czerwca br. w ofercie sprzedażowej pozostawało 498 lokali. 

Segment produkcji osprzętu do maszyn budowlanych zakończył pierwsze półrocze 2018 roku wzrostem przychodów o 43 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Odbiorcy bardzo wysoko oceniają jakość wytwarzanych produktów czego efektem jest poprawa wyników sprzedaży i wzrost ilości zamówień. Ponadto prowadzone są bieżące działania związane z ciągłą poprawą wydajności i efektywności procesu produkcyjnego.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×