Tu jesteś:

Zakończenie realizacji pierwszego etapu Mennica Residence

Mennica Residence

Spółka Eiffage Polska Budownictwo (EPB) zakończyła realizację apartamentowca Mennica Residence w obrębie warszawskiej inwestycji Mennicy Polskiej S.A.

Mennica Residence to zespół  budynków mieszkalnych, które wraz z kompleksem biurowo-usługowym Mennica Legacy Tower zmieniają charakter dwóch stołecznych kwartałów ulic na warszawskim Mirowie: Grzybowska-Żelazna-Pereca-Waliców i Prosta-Żelazna-Pereca. Stworzona została tu spójna przestrzeń miejska, przyjazna dla mieszkańców i przechodniów. Wewnętrzną oś komunikacji stanowi deptak – alejka spacerowa, otoczona lokalami usługowymi, m.in. restauracjami.

Budynek zrealizowany przez Eiffage Polska Budownictwo w ramach pierwszego etapu tej inwestycji ma po bokach charakterystyczne, dwie narożne wieże. Jego elewacja jest prosta i geometryczna. Dla wygody mieszkańców, wydzielony został wewnętrzny dziedziniec, a całą realizację ożywia zieleń, zaaranżowana na różnych poziomach.

W budynku zaplanowano 189 lokali mieszkalnych, w tym 7 typu penthouse. Mieszkania mają bardzo różne powierzchnie: od 26 do 300 mkw. Wiele z nich posiada przestrzenie dodatkowe, takie jak taras, loggia, balkon lub ogródek. Pomieszczenia mieszkalne są wysokie – w zależności od kondygnacji, mierzą od 270 do 300 cm wysokości. Przewidziano również podziemne miejsca postojowe, komórki lokatorskie oraz schowki do miejsc parkingowych.

Inwestorem obiektu jest Mennica Polska S.A., natomiast projekt architektoniczny kompleksu przygotowała pracownia Brzozowski/Grabowiecki Architekci Sp. z o.o.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×