Tu jesteś:

W lutym ruszyć ma budowa wielkiego osiedla na warszawskim Ursynowie

Central Park Ursynów

Marvipol zawarł z Warbudem umowę na generalne wykonawstwo etapu 1a osiedla Central Park Ursynów, które docelowo zaoferuje 2000 mieszkań. Warbud zawarł też warunkowe, ramowe porozumienie na realizację etapu 1b inwestycji.

Podpisany kontrakt ma wartość ponad 84,6 mln zł. Obejmuje wybudowanie zespołu budynków mieszkalnych z garażami podziemnymi, w tym także uzyskanie pozwolenia na ich użytkowanie. Na etap 1a składają się dwa budynki liczące łącznie 460 mieszkań co daje ok. 25,7 tys. PUM. Ta część osiedla ma być gotowa w grudniu 2015 r. Inwestycja Central Park Ursynów – etap 1a finansowana będzie ze środków własnych dewelopera oraz kredytów bankowych.

Aktualizacja:
Warbud zawarł też z Marvipolem warunkowe, ramowe porozumienie na realizację etapu 1b inwestycji. W jego ramach powstanie 397 lokali mieszkalnych w trzech budynkach o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań wynoszącej prawie 22,5 tys. mkw. Realizacja tej części projektu potrwać ma ok. 20 miesięcy.

Całe przedsięwzięcie powstanie na 11 hektarowej działce zlokalizowanej przy ul. Kłobuckiej 8 na pograniczu warszawskiego Ursynowa i Mokotowa. Planowane jest tam mini miasteczko z własną infrastrukturą, w którym znajdzie się ponad 2 000 mieszkań zlokalizowanych w 23 budynkach. Inwestycja, podzielona na etapy, ma być gotowa do 2021 r. Marvipol liczy, że szacowany łączny przychód ze sprzedaży lokali mieszkalnych i usługowych wyniesie ok. 800 mln zł.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×