Tu jesteś:

Unidevelopment sprzedał 621 mieszkań w 2017 roku

Osiedle Gama 

Unidevelopment sprzedał w 2017 roku  621 mieszkań  w Warszawie i Poznaniu. W tym roku może być jednak trudniej.

Unidevelopment, należący do grupy Unibep, sprzedał w 2017 r. 621 mieszkań - podała spółka . Sprzedane mieszkania zlokalizowane były w Warszawie i Poznaniu.Jak ocenia zarząd, na rynku widocznych było wiele czynników, które sprawiły, że okoliczności sprzyjały prowadzeniu działalności deweloperskiej. Ceny, chociaż rosły, pozostawały wciąż atrakcyjne dla klientów. Na sprzedaż pozytywnie wpływała też dostępność kredytów, ostatnie dopłaty w ramach programu MDM oraz lokowanie oszczędności w nieruchomości w celach inwestycyjnych. 

W najbliższym czasie branża będzie musiała  się jednak zmierzyć z różnymi problemami, przede wszystkim - ograniczoną dostępnością gruntów. 

- Już w 2017 roku odnotowaliśmy wzrost kosztów działalności związany z większymi cenami usług realizowanych przez naszych podwykonawców. Wyższe stawki wynikają między innymi z obecnej sytuacji na rynku pracy, która w dużym stopniu dotyka także firm budowlanych. Opierając swoją działalność na dużych, rozwiniętych miastach, będziemy musieli w dalszym ciągu mierzyć się z ograniczoną dostępnością nowych gruntów – powiedział Zbigniew Gościcki, prezes Unidevelopment. 

Jego zdaniem, w obliczu tych wyzwań oraz kilku innych czynników, które mogą zmniejszyć popyt, szczególnie istotny dla utrzymania dobrej kondycji sektora jest dialog związany z planowanymi zmianami w prawie. Potrzebna jest  dyskusja dotycząca np. pomysłu likwidacji otwartego rachunku powierniczego, czy kształtu Ustawy Inwestycyjnej oraz Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego.

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×