Tu jesteś:

Unibep drugim wykonawcą Żoliborza Artystycznego

7-piętrowa dominanta przy bulwarze Czesława Niemena na osiedlu Żoliborz Artystyczny

Unibep podpisał z Dom Development kontrakt na generalne wykonawstwo części megaosiedla Żoliborz Artystyczny, które powstaje w Warszawie przy ul. Powązkowskiej.

W ramach kontraktu Unibep wybuduje wielorodzinny budynek mieszkalny F wraz z jednokondygnacyjnym garażem podziemnym na 166 miejsc parkingowych. W środku znajdą się 152 mieszkania oraz 11 lokali usługowych w parterze. Wykonawca przejął już teren budowy, zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2014 r. Wartość kontraktu to ponad 32,3 mln zł netto. Wynagrodzenie wykonawcy będzie mieć charakter ryczałtowy.

Osiedle Żoliborz Artystyczny powstaje na warszawskich Powązkach. Docelowo będzie się składać z ośmiu kolonii, łącznie 13 gmachów. Całość będzie zintegrowana wewnętrznym układem dróg, a w samym centrum osiedla zaprojektowana została siedmiopiętrowa dominanta, która wraz z planowanymi w jej okolicy kawiarniami i strefami odpoczynku stworzyć ma klimat przestrzeni miejskiej. Cała inwestycja ma się zakończyć w ciągu 5-6 lat.

Pierwszy etap osiedla Żoliborz Artystyczny buduje firma Eiffage Budownictwo Mitex. W IV kwartale 2014 r. gotowe mają być: siedmiopiętrowa dominanta przy bulwarze im. Czesława Niemena oraz pięciokondygnacyjne budynki B i C. Etap ten będzie obejmował łącznie 223 mieszkania. Wartość kontraktu podpisanego przez Dom Development z Mittexem to 52 mln zł netto.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×