Tu jesteś:

Udany lipiec Victoria Dom

Osiedle Classic

Narastająco od początku roku Victoria Dom zakontraktowała 475 lokali, czyli nieco więcej niż rok wcześniej. W samym lipcu warszawski deweloper uzyskał dobry wynik sprzedając blisko 100 mieszkań. Zarząd Victoria Dom podkreśla, że koniunktura na rynku jest cały czas bardzo dobra i podtrzymuje plany tegorocznej sprzedaży na poziomie około 1000 mieszkań.

Spółka Victoria Dom przez pierwszych siedem miesięcy tego roku zakontraktowała 475 mieszkań, czyli o 1,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku (468). Wartość zakontraktowanych lokali była o 8 proc. wyższa niż rok wcześniej. W samym lipcu deweloper działający na terenie aglomeracji warszawskiej zawarł umowy na sprzedaż blisko 100 mieszkań. 

"Koniunktura na rynku warszawskim jest cały czas bardzo dobra. Osiągamy jednocześnie bardzo dobre wyniki sprzedaży. Na początku tego roku wprawdzie mieliśmy do czynienia z lekkim spowolnieniem kontraktacji spowodowanym ograniczoną ofertą mieszkań, ale po wprowadzeniu w ostatnich miesiącach do sprzedaży kilku nowych projektów odzyskujemy wcześniejszą dynamikę wzrostu. Po bardzo udanym lipcu przekroczyliśmy, w ujęciu narastającym, poziom zawartych umów w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku - powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.  Ze względu na rosnące w tym roku ceny materiałów budowlanych oraz koszty pracy rosną również nieco ceny mieszkań.

"Nie stanowi to problemu. Wzrost cen mieszkań z jakim mamy do czynienia w ostatnim czasie jest i będzie kompensowany dopasowaniem finalnego produktu do potrzeb i możliwości klientów. Porównując dane sprzedażowe z minionym rokiem należy też pamiętać o bardzo wysokiej bazie, ponieważ kontraktacja była wówczas wspierana przez kończący się program rządowy MdM. Obecnie problemem dla branży są natomiast przedłużające się procedury administracyjne. W naszym przypadku powoduje to średnie opóźnienie wprowadzenia projektów do realizacji o około 6 miesięcy. To też było przyczyną ograniczonej oferty na początku roku" - podkreślił Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×