Tu jesteś:

Rynek mieszkaniowy pod lupą Emmerson Evaluation

Według informacji przedstawionych w najnowszym raporcie E-VALUER INDEX 2017, opracowanym przez firmę Emmerson Evaluation, mieszkania na poznańskim rynku pierwotnym zdrożały nieznacznie w ubiegłym roku o 1 proc. To jeden z mniejszych wzrostów odnotowanych dla miast wojewódzkich. W bieżącym roku można oczekiwać rekordowej podaży, co sprawi, że ceny nowych i używanych mieszkań będą stabilne i pozostaną na obecnym poziomie.

E-VALUER INDEX 2017 to już czwarta raportu na temat rynku mieszkaniowego w Polsce, przygotowywanego przez ekspertów od wyceny nieruchomości z Emmerson Evaluation. Raport obejmuje mediany cen transakcyjnych mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym oraz stawek czynszu w największych miastach Polski. 

Jak wynika z raportu, w 2016 roku ceny poznańskich mieszkań z rynku pierwotnego były na tle innych dużych ośrodków w Polsce jednymi z najmniej drożejących lokali. Podobne nieznaczne wzrosty cen nowych mieszkań (o 1 proc.) miały miejsce we Wrocławiu, Bydgoszczy oraz Rzeszowie. Większą dynamikę podwyżek eksperci Emmerson Evaluation zanotowali natomiast dla poznańskiego rynku mieszkań używanych, tutaj ceny podniosły się o 3 proc.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×