Tu jesteś:

Ronson buduje coraz więcej

City Link

W 2017 r. Ronson Development przekazał klientom liczbę 833 lokali, o 7 proc. więcej niż rok wcześniej. 

W 2017 r. Ronson przekazał klientom liczbę 833 lokali, czyli o 7proc. więcej niż rok wcześniej, kiedy wydał klucze do 781 lokali. Większość z tych lokali (584) zostało przekazanych w ubiegłym roku w inwestycjach objętych pełną konsolidacją, natomiast 249 lokali w projekcie City Link I, w którym Ronson ma 50-proc. udział. 

W sprawozdaniach finansowych nie rozpoznajemy przychodów z City Link I, lecz połowę zysku operacyjnego z joint venture. Wyłączając wpływ jednorazowej transakcji z 2016 r., jaką była sprzedaż projektu Nova Królikarnia, oraz ujmując cały ekonomiczny wynik z projektu City Link I, marża brutto w 2017 wyniosła około 19 proc., czyli była na porównywalnym poziomie rok do roku oraz wyższa niż zaraportowana marża brutto w wysokości 14 proc.– wyjaśnia Rami Geris, członek zarządu i dyrektor finansowy Ronson Development.

Marża brutto z projektów mieszkaniowych wyniosła 14 proc i była mniejsza niż rok wcześniej (19 proc.).  Marża brutto z joint venture City Link I wyniosła 30 proc. Łącznie marża  była porównywalna rok do roku i wyniosła ok. 19 proc.

Osiągnięty przez Grupę zysk brutto ze sprzedaży projektów mieszkaniowych w 2017 r. przekroczył 38 mln zł (bez 29 mln zł łącznego zysku brutto z projektu City Link I) wobec prawie 62 mln zł w 2016 r. 

Łączna wartość zawartych w ubiegłym roku umów sprzedaży wyniosła 313 mln zł wobec ponad 365 mln zł rok wcześniej.

Źródło: Ronson Dev.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×