Tu jesteś:

Robyg: przedterminowy wykup części obligacji serii G, będą kolejne etapy projektu Morena

Słoneczna Morena, Gdańsk

W związku z przyśpieszeniem tempa sprzedaży projektu Słoneczna Morena Grupa Robyg podjęła decyzję o przedterminowym wykupie części zabezpieczonych obligacji serii G o łącznej wartości 8 mln zł – ze względu na zamiar uwolnienia hipoteki będącej częścią nieruchomości należącej do Robyg Morena Sp. z o.o., na której uruchomione zostaną kolejne etapy projektu.

Obligacje zostały wyemitowane i przydzielone w dniu 15 stycznia 2013 roku, planowy termin spłaty papierów przypadał 15 stycznia 2016 roku. Zgodnie z harmonogramem wykupu obligacji, dniem ustalenia prawa do świadczeń jest 7 stycznia 2014 roku, natomiast ich wykup nastąpi w dniu 15 stycznia 2014 roku.

 – Jesteśmy niezwykle pozytywnie zaskoczeni popularnością, jaką cieszą się wśród klientów nasze inwestycje, m.in. gdańska Słoneczna Morena. W związku z tym zdecydowaliśmy się na uwolnienie części hipoteki – co wiąże się z wcześniejszym wykupem obligacji serii G – na naszej gdańskiej inwestycji Słoneczna Morena. Lokale w Morenie sprzedają się rekordowo szybko, przekraczając nasze oczekiwania, w związku z tym zdecydowaliśmy o uruchomieniu kolejnych etapów tego projektu, aby utrzymać tę tendencję. Koncentrujemy się na zwiększaniu skali działalności zarówno przez nabywanie kolejnych gruntów – jak chociażby ostatnio zakupiona działka na warszawskiej Woli – jak i zwiększania poziomu kontraktacji. – powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg SA.

W I półroczu 2013 roku, Grupa Robyg osiągnęła przychody w wysokości ponad 278 mln zł, czyli o 34 proc. więcej w porównaniu do analogicznego okresu 2012 roku. Ekonomiczny zysk netto grupy wyniósł ponad 49 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 21 proc. w stosunku do I półrocza 2012 roku. W całym 2013 roku deweloper planuje osiągnąć kontraktację na poziomie 1300 lokali.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×