Tu jesteś:

Resi-for-Rent – nowy gracz na polskim rynku mieszkań na wynajem

Resi-for-Rent – nowy gracz na polskim rynku mieszkań na wynajem – zainwestował w cztery projekty mieszkaniowe będące już w budowie, składające się z 1 200 lokali.  Wartość transakcji netto wyniosła 340 mln zł. W ciągu najbliższych miesięcy Resi-for-Rent rozpocznie nowe projekty z 1700 mieszkaniami, aby do 2023 roku zrealizować cel wybudowania 5 tysięcy lokali.

W 70 proc. pakiet akcji R4R zainwestował, wraz z Griffin Real Estate, jeden z wiodących światowych menadżerów inwestycyjnych, natomiast w pozostałe 30 proc. należy do Echo Investment.

Cztery projekty przejęte przez nową platformę od Echo Investment to Browary Warszawskie (451 mieszkań), projekty przy ul. Rychtalskiej i na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu (odpowiednio 303 i 270 mieszkań) oraz projekt w Łodzi przy ul. Wodnej (211 mieszkań). 

W najbliższych miesiącach spółka Resi-for-Rent rozpocznie budowę kolejnych 1 700 mieszkań znajdujących się w zaawansowanym stadium uzyskiwania pozwoleń, z celem wybudowania do 2023 roku 5 tysięcy lokali. Nowe projekty będą zlokalizowane w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu. Docelowo Resi-for-Rent zaoferuje 5 – 8 tysięcy mieszkań i tym samym będzie największą w Polsce instytucjonalną platformą oferującą mieszkania na średnio- i długoterminowy wynajem.

W ramach Resi-for-Rent powołana została spółka, która będzie odpowiedzialna za zarządzanie operacyjne, w tym m.in. za wynajem gotowych mieszkań, natomiast Echo Investment zapewni usługi planowania, projektowania oraz realizacji inwestycji.

Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do pro­jektów Resi4Rent w trzecim kwartale 2019 roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×