Tu jesteś:

Powstaje nowy apartamentowiec w Poznaniu

Na placu budowy apartamentowca Za Bramką 8 w Poznaniu dobiegają końca prace przy realizacji ścian szczelinowych. Wkrótce teren inwestycji PVI przejmie generalny wykonawca apartamentowca, firma Tech-Bud. Za półtora roku do 40 nowoczesnych apartamentów, powstających w narożniku placu Bernardyńskiego, wprowadzą się pierwsi mieszkańcy.

W budynku, zamieszka 40 rodzin. Za Bramką 8 to pierwsza poznańska inwestycja firmy deweloperskiej PVI. Na narożnej działce, w otoczeniu zabytkowych kamienic, powstanie w sumie 40 mieszkań – od kompaktowych apartamentów o powierzchni od 29 mkw. po dwupoziomowe apartamenty, których powierzchnia sięga 105 mkw. W podziemnym garażu z nowoczesną windą samochodową przewidziano 33 miejsca parkingowe i ponad 20 komórek lokatorskich.

„Jednym z większych wyzwań była dla architektów - i będzie dla ekip budowalnych – zaplanowanie przestrzeni oraz realizacja budowy w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłej, historycznej zabudowy, zaledwie kilka minut spaceru od Rynku w Poznaniu. Lokalizacja wymaga znakomitej organizacji pracy na stosunkowo niewielkim placu budowy. Ponadczasową, nowoczesną architekturę apartamentowca zaprojektowanego przez pracownię Litoborski+Marciniak, będą podkreślały widoczne z ulicy, charakterystyczne wykusze oraz wysokie okna w mieszkaniach z antresolami. Z kolei od wewnętrznej strony powstanie niewielki zielony dziedziniec, na który ze wszystkich sześciu pięter będą wychodziły balkony przylegające do salonów i sypialni” – wyjaśnia Jakub Nieckarz, prezes firmy deweloperskiej PVI.

Apartamentowiec przy ul. Za Bramką 8 zostanie wybudowany na ostatniej dotychczas niezabudowanej działce w tym rejonie, tuż obok reprezentacyjnego Parku Chopina, z widokiem na Plac Bernardyński i klasztor Franciszkanów. Zarówno budynek, jak i wnętrza wspólne zostaną wykończone i wyposażone w bardzo wysokim standardzie.

Budynek wznoszony przez PVI uzupełni istniejące pierzeje z handlem i usługami, funkcjonujące w ciągu kamienic wzdłuż ulicy Za Bramką oraz placu Bernardyńskiego. W parterowej części budynku znajdą się lokale usługowe o łącznej powierzchni 250 mkw., których pojawienie się z pewnością poprawi atrakcyjność wielkomiejskiej okolicy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×