Tu jesteś:

Polnord zwiększył udziały w KB Dom SA

Polnord SA, zwiększył stan posiadania akcji spółki Korporacja Budowlana Dom SA powyżej progu 33 proc. ogólnej liczby głosów w Spółce.

KB Dom SA jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Posiada doświadczenie na rynku budowlanym zarówno, jako generalny wykonawca jak i producent elementów betonowych dostarczanych na inwestycje realizowane w Polsce i za granicą. Wśród klientów Spółki znajdują się m.in. firmy budowlane oraz deweloperzy, w tym Polnord SA.

- Zwiększenie stanu posiadania jest wynikiem przejęcia na własność przez Polnord przedmiotu zabezpieczenia w postaci 290 000 akcji Spółki KB Dom w trybie art. 22 ust 2 pkt 1 ustawy z dnia 6 grudnia 1996 r o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów. – mówi Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu Polnord S.A. - Transakcja odbyła się poza rynkiem regulowanym GPW w drodze czynności prawnej za pośrednictwem domów maklerskich.

Do tej pory Polnord posiadał łącznie 3.149.189 akcji, stanowiących 31,72 proc. kapitału zakładowego KB Dom, uprawniających do wykonywania 3.149.189 głosów, co stanowiło 31,72 proc. w ogólnej liczbie głosów w tej Spółce. Po zmianie udziału, Polnord posiada łącznie 3.439.189 akcji, stanowiących 34,65 proc. kapitału zakładowego KB Dom, uprawniających do wykonywania 3.439.189 głosów, co stanowi 34,65 proc. w ogólnej liczbie głosów w tej Spółce.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×