Tu jesteś:

Polnord sprzedał w 2017 o jedna trzecią mieszkań więcej

Brama Sopocka w Gdyni

Grupa Polnord sprzedała w 2017 roku o prawie 36 proc. mieszkań więcej niż w latach poprzednich. W samym IV kwartale deweloper zakontraktował 355 lokali, o ponad 47 proc. więcej rok do roku.

W 2017 roku grupa Polnord, według danych ważonych udziałem w spółkach zależnych, sprzedała na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych łącznie 1389 lokali netto wobec 1024 lokali w 2016 r., co oznacza wzrost o 35,7 proc. rok do roku - poinformowała spółka w komunikacie. W samym IV kwartale Polnord zakontraktował 355 lokali, o ponad 47 proc. więcej rok do roku.

Spółka podała, że szacunkowa liczba lokali, które zostaną rozpoznane w wyniku finansowym grupy za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 r. wyniesie 1126 sztuk (dane ważone udziałem Polnord w poszczególnych spółkach grupy), co stanowi wzrost o ponad 33 proc. w stosunku do roku poprzedniego, kiedy Polnord podpisał akty przeniesienia własności na nabywców 843 lokali.

- Polnord w pełni korzysta z hossy, jaka wciąż panuje na rynku deweloperskim. Rok 2017, w którym spółka obchodziła 40-lecie istnienia, zapisze się na trwałe w jej kronikach dzięki nienotowanym nigdy wcześniej poziomom sprzedaży. Aktualny wynik przybliża nas do zapisanego w strategii Polnordu założonego celu sprzedaży 1500 lokali w 2019 roku. Spółka dysponuje dużym bankiem ziemi, który jest na bieżąco uzupełniany o nowe, atrakcyjnie położone działki w największych polskich aglomeracjach. Nasze działania ukierunkowane są na zapewnienie dalszego wzrostu wyników spółki nawet w obliczu prognozowanego przez ekspertów schłodzenia rynku – powiedział prezes Polnordu Dariusz Krawczyk. 

Według danych ważonych udziałem Polnord od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku wprowadził na rynek 1650 lokali, o 688 lokali więcej w stosunku do oferty wprowadzonej w roku poprzednim. 

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×