Tu jesteś:

Polnord sprzedał połowę Morena Studio

Polnord sprzedał ponad połowę mieszkań w inwestycji Studio Morena w Gdańsku.

Osiedle „Studio Morena” budowane przez spółkę Polnord S.A. w Gdańsku, składa się z połączonych ze sobą dwóch 12-piętrowych budynków i 15-piętrowej dominanty. Inwestycja  w sposób widoczny zmieni oblicze dzielnicy, która należy do najbardziej popularnych i najszybciej rozwijających się w mieście. Polnord sprzedał już ponad połowę z 382  mieszkań w inwestycji.

- Stworzenie ciekawej, wyróżniającej się formą inwestycji na tak wymagającym rynku jak rynek Trójmiejski jest dużym wyzwaniem. Studio Morena to jeden z takich projektów, które mają szansę stać się wizytówką i symbolem tej części Gdańska, a jednocześnie będą przypominać o tym, że Trójmiasto jest jednym z dwóch, obok Warszawy, rynków, na których Grupa Polnord jest najbardziej aktywna - mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord SA.

Morena jest jednym z najlepiej skomunikowanych obszarów Gdańska. Przebiega tu linia tramwajowa, a także liczne trasy autobusów oraz szlak Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Całość uzupełnia wyremontowana, szeroka arteria ulicy Rakoczego, łącząca dzielnicę z Wrzeszczem oraz ulicą Słowackiego. Obecnie rozpoczyna się też budowa przedłużenia ulicy Bulońskiej, wzdłuż której powstanie nowa linia tramwajowa łącząca Morenę z Jasieniem, Ujeściskiem, Szadółkami i Zakoniczynem.

Inwestycja położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i parku Jaśkowej Doliny, a z górnych pięter budynków usytuowanych na wzgórzach morenowych rozpościerają się widok na Zatokę Gdańską, park lub panoramę miasta.

Na terenie osiedla tereny zielone zajmą ok. 10 tys. mkw., w tym las ok. 3 tys. mkw. Na Morenie istnieje pełna infrastruktura miejska z placówkami edukacyjnymi, ośrodkami zdrowia oraz centrami handlowymi.  

Źródło: Polnord S.A., bankier.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×