Tu jesteś:

Podsumowanie roku na Osiedlu Franciszkańskim w Katowicach

Prace budowlane przy sześciu budynkach wielorodzinnych, sprzedaż 180 mieszkań, start IV fazy inwestycji – na Osiedlu Franciszkańskim rok 2017 upłynął pod znakiem dobrej koniunktury.

Ostatnie miesiące na Osiedlu Franciszkańskim w Katowicach upłynęły pod znakiem zmian. Wiązały się one przede wszystkim z realizacją III etapu inwestycji, obejmującego 246 lokali. W połowie roku do grona Ligocian dołączyli właściciele mieszkań udostępnionych w ramach drugiej fazy osiedla. Ponadto po raz pierwszy na terenie inwestycji powstała sponsorska stacja rowerów miejskich.

Aktualnie ku końcowi zbliżają się odbiory mieszkań znajdujących się w budynkach nr 5A, 5B i 5C. W części z nich właściciele rozpoczęli już prace wykończeniowe. Równolegle prowadzone są roboty wewnątrz trzech pozostałych budynków III etapu inwestycji. W przestrzeniach wspólnych i na klatkach schodowych trwają prace glazurnicze, a w wejściach do lokali pojawiły się ościeżnice. Postęp widać też w montażu instalacji grzewczej i osprzętu elektrycznego. Wydawanie kluczy do mieszkań w budynkach nr 6A, 6B i 6C zaplanowano na I kwartał 2018 r.

Z początkiem IV kwartału 2017 r. generalny wykonawca rozpoczął prace przy IV fazie inwestycji. W ramach tego etapu zaplanowano dwa nowe budynki, w których łącznie znajdzie się 90 mieszkań i 13 lokali usługowych. Oba powstaną wzdłuż ul. Książęcej w Katowicach i będą składały się z sześciu kondygnacji nadziemnych i jednopoziomowego garażu podziemnego. Obecnie trwają prace ziemne, związane z przygotowaniem wykopu pod fundamenty.

Pracom budowlanym towarzyszy również sukcesywna sprzedaż lokali. Klienci mogą jeszcze wybierać spośród wolnych mieszkań III i IV etapu. Na początku 2018 r. inwestor planuje rozszerzyć ofertę IV fazy inwestycji o lokale z budynku nr 8.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×