Tu jesteś:

Osiedle na 2 tys. mieszkań powstanie w Warszawie

Tak ma wyglądać gotowe osiedle Central Park Ursynów

Obszerne tereny Ursynowa przylegające do toru wyścigów konnych zamienią w nową dzielnicę mieszkaniową. Na 11 hektarach Marvipol wybuduje mini miasteczko z własną infrastrukturą, w którym znajdzie się ponad 2 tys. mieszkań zlokalizowanych w 23 budynkach. Cała inwestycja, podzielona na etapy, ma być gotowa do 2021 r.

Inwestycja Central Park Ursynów zostanie zrealizowana na nieco ponad 11 ha w rejonie Wyczółki, przy ul. Kłobuckiej 8. W pierwszym etapie deweloper wybuduje 5 budynków, w których znajdzie się 855 mieszkań i 55 lokali usługowych o łącznej powierzchni 48,2 tys. mkw. Jesienią wybrany zostanie generalny wykonawca, a oddanie do użytkowania tego etapu jest przewidziane na koniec 2015 r. To największy dotychczas projekt deweloperski Marvipolu i największa od kilkunastu lat inwestycja mieszkaniowa, realizowana w tej części Warszawy.

Docelowo osiedle będzie się składać z 23 budynków mieszkalnych, każdy o zróżnicowanej liczbie pięter i strukturze architektonicznej. Koncepcja architektoniczna wyszła z pracowni Archiplan Design. Inwestycja będzie realizowana w pięciu etapach budowy, których realizacja przewidziana jest na około 5-7 lat. Na jej terenie znajdą się również liczne elementy architektury zewnętrznej: dwa jeziora z wydzieloną strefą zieleni, zielone dziedzińce z ławkami, patio z lokalami usługowymi i kawiarenkami, ścieżkami do spacerowania i uprawiania porannego joggingu , boisko do gry w koszykówkę, lokale usługowe, fitness oraz Klub Malucha dostępny tylko dla mieszkańców  osiedla. Na koszt Marvipolu powstanie również ogólnodostępna infrastruktura drogowa, która zostanie nieodpłatnie przekazana dzielnicy Ursynów (na ten cel przeznaczony zostanie ok. 1 ha gruntu).

Inwestycja jest dedykowana młodym osobom, planującym założenie rodziny oraz singlom, którzy poszukują swojego pierwszego mieszkania. Deweloper planuje, że wpisze się w rządowy program dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla Młodych”. Średnia powierzchnia dostępnych lokali to 52 mkw., które będą dostępne w różnych wariantach układu pomieszczeń. Te będą mieć wysokość  od 2,76 do 3 metrów. Każde mieszkanie będzie mieć własny balkon lub taras. Wnętrza klatek zostaną zaprojektowane w sposób umożliwiający swobodny dostęp do wszystkich lokali i dwóch wind w obrębie każdej z nich. Teren całego osiedla będzie zamknięty i monitorowany, a wejście będzie prowadziło przez specjalnie zaprojektowane lobby z recepcją na parterze. W podziemiach budynków schowane zostaną garaże.

Osiedle Central Park Ursynów będzie dobrze skomunikowane z biznesową dzielnicą Mokotowa i centrum miasta. W okolicy znajdzie się szkoła podstawowa, dwa gimnazja, przedszkole, poczta, restauracje i kluby fitness, a w promieniu dwóch kilometrów stacja metra i Galerię Mokotów. Obok inwestycji zostanie niebawem wybudowane biuro sprzedaży wraz z przylegającymi do niego dwoma apartamentami pokazowymi. Marvipol liczy, że szacowany łączny przychód ze sprzedaży lokali mieszkalnych i usługowych wyniesie ok. 800 mln zł.

 

 

 

Osiedle na 2 tys. mieszkań powstanie w Warszawie

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×