Tu jesteś:

Nowy wykonawca Zielonej Italii

Osiedle Zielona Italia

Marvipol poinformował o podpisaniu listu intencyjnego z nowym wykonawcą osiedla Zielona Italia w warszawskich Włochach. Budowę dokończy najprawdopodobniej Warbud.

List intencyjny dotyczy umowy o ustanowieniu i zakresie obowiązków inwestora zastępczego  (podpisanej 11 listopada 2010 r. przez spółkę celową Marvipolu z Mostostalem Warszawa ). – List intencyjny wyraża wstępne porozumienie Stron co do kontynuowania przez Warbud realizacji projektu inwestycyjnego "Osiedle Zielona Italia" w oparciu o postanowienia zawarte w treści umowy, przy zachowaniu określonego w umowie terminarza. Zamiarem Stron jest zawarcie ostatecznego porozumienia w przedmiotowej sprawie w terminie do dnia 29 marca 2013 r. – czytamy w komunikacie Marvipolu. Zielona Italia  zlokalizowana na parceli o powierzchni sześciu hektarów, na które znajdzie się dziewięć budynków. Będzie w nich ok. 900 mieszkań.
Przedwczoraj z budowy osiedla zrezygnował Mostostal Warszawa. Spór dotyczy umowy, którą podpisały strony 11 listopada 2010 r. Jej przedmiotem jest inwestorstwo zastępcze polegające na wykonaniu projektu wykonawczego, realizacji oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie osiedla o nazwie Zielona Italia, na które składa się zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi, podstawowymi usługami oraz infrastrukturą techniczną, usytuowanego na będącej w użytkowaniu wieczystym spółki Zielona Italia działce w Warszawie, w rejonie ul. Obywatelskiej. Wartość przedmiotu Umowy została określona na kwotę 159,5 mln zł. Umowa miała być  realizowana etapowo w okresie od 17 listopada 2010 r. do 28 lutego 2014 r.
Wczoraj informowaliśmy o negocjacjach między Marvipolem, a nowym wykonawcą.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×