Tu jesteś:

Murapol kupił nieruchomość w Gdańsku

Murapol sfinalizował zakup 1,6  ha gruntu w Gdańsku, gdzie powstanie osiedle mieszkaniowe Nowa Jabłoniowa. Przekazanie gotowych lokali nabywcom nastąpi w październiku 2019 roku.

Grupa Murapol sfinalizowała zakup nieruchomości o powierzchni blisko 1,6 ha, zlokalizowanej w Gdańsku przy ul. Jabłoniowej, w dzielnicy Jasień, za kwotę ok. 6,3 mln zł netto. Wraz z nabyciem prawa własności do terenu Grupa uruchomiła sprzedaż zaprojektowanej na nim inwestycji - Murapol Nowa Jabłoniowa, obejmującej trzy kameralne, 5-kondygnacyjne budynki

- Komercjalizację inwestycji Murapol Nowa Jabłoniowa, podobnie jak ostatnio zaoferowanego projektu Murapol Zielone Bulwary we Wrocławiu, rozpoczynamy w momencie zakupu gruntu. Jest to zgodne z naszym modelem biznesowym, który pozwala nam przygotować pełną dokumentacje projektową i marketingową oraz przeprocedować ogół formalności związanych z projektem zaplanowanym na zakontraktowanym gruncie, a w momencie jego zakupu, uruchomić sprzedaż mieszkań  proporcjonalnie do etapu realizacji inwestycji – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A.

Projekt  Nowa Jabłoniowa obejmuje lokale o najpopularniejszych metrażach i układach. Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest spółka Murapol Architects Drive  pracownia projektowa, należąca do Grupy Abadon Real Estate, skupiającej segment doradczo-wykonawczy. Obecny harmonogram realizacji projektu przewiduje rozpoczęcie prac w połowie sierpnia br., z kolei przekazanie gotowych mieszkań nabywcom nastąpi w końcu października 2019 roku. 

Trójmiejski rynek mieszkaniowy należy do  najszybciej rozwijających się w kraju. Region ten przyciąga nie tylko osoby chcące zamieszkać tu na stałe, ze względu na sprzyjające warunki do życia oraz atrakcyjny rynek pracy, ale także inwestorów lokujących środki w nieruchomości na wynajem długoterminowy lub wakacyjny. 

Dotychczas w Gdańsku Grupa zrealizowała trzyetapową inwestycję Orle Gniazdo oraz pięcioetapowe Osiedle Vivaldiego, w których zamieszkało blisko 2,5 tys. osób. Ponadto niebawem, w prawie ukończonym projekcie Nowa Morena, zostanie przekazanych mieszkańcom 158 lokali. 

Źródło: GM

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×