Tu jesteś:

Mitex wybuduje Zieloną Italię

Osiedle Zielona Italia

Zielona Italia, spółka celowa Marvipolu, zawarła z firmą budowlaną Mitex umowę – poinformował giełdowy deweloper. Do 12 kwietnia obie spółki mają podpisać kolejną umowę, na mocy której Mitex zostanie generalnym wykonawcą osiedla Zielona Italia.

W ciągu tygodnia od zawarcia umowy o generalnym wykonawstwie Mitex ma przejąć plac budowy i rozpocząć prace. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca kwietnia 2014r. Wartość umowy będzie opiewać na 62,5 mln zł. Mitex dokończy prace niezrealizowane przez Mostostal Warszawa, który zrezygnował i zszedł z placu budowy osiedla w marcu. Spór z Mostostalem dotyczy umowy, którą podpisały strony 11 listopada 2010 r. Jej przedmiotem jest inwestorstwo zastępcze polegające na wykonaniu projektu wykonawczego, realizacji oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie osiedla o nazwie Zielona Italia. Kolejnym wykonawcą Zielonej Italii miał być Warbud, z którym Marvipol podpisał list intencyjny. Do zawarcia ostatecznej umowy jednak nie doszło, ponieważ deweloper zdecydował o przedłużeniu negocjacji i rozpatrzeniu ofert wykonawczych innych podmiotów.
W ramach projektu Osiedle Zielona Italia powstanie 9 budynków mieszkalnych, a w nich łącznie 870 mieszkań i lokali użytkowych z segmentu ekonomicznego. To największy projekt w dotychczasowej historii Grupy Marvipol.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×