Tu jesteś:

Mikołów na mapie inwestycji Murapolu

Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę dotyczącą nabycia użytkowania wieczystego nieruchomości o powierzchni ok. 1,77 ha  w Mikołowie. 

Podpisana umowa jest następstwem wygranego w lipcu br. przez Grupę Murapol przetargu ogłoszonego przez Mikołowską Spółdzielnię Mieszkaniową. Ostateczna umowa, przenosząca własność użytkowania wieczystego nieruchomości, zostanie sfinalizowana po spełnieniu warunków zawieszających, co ma nastąpić do 31 grudnia 2017 roku, oraz nieskorzystaniu przez Prezydenta Miasta Mikołowa z prawa pierwokupu do tego terenu.

Na zakontraktowanym terenie deweloper zamierza zrealizować swój pierwszy projekt nieruchomościowy w tej lokalizacji, w ramach którego powstanie ok. 151 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 6,5 tys. mkw. Transakcja opiewa na kwotę 1,4 mln zł netto.         

W miastach Śląska i Zagłębia Grupa sprzedała do tej pory ponad 2,3 tys. mieszkań, w tym blisko 1,5 tys. poza stolicą województwa śląskiego. W samej stolicy województwa śląskiego rozpoczęła prace nad blisko 2,8 tys. lokalami w czterech inwestycjach, o łącznej powierzchni użytkowej ok. 120 tys. mkw. 

Od 2009 roku holding w swoim portfelu inwestycyjnym, poza projektami mieszkaniowymi posiada także obiekty o profilu komercyjnym, głównie sektora biurowego. Oferta  Grupy dostępna jest w 13 miastach w Polsce, w czterech kolejnych Murapol nabył działki i przygotowuje realizacje projektów deweloperskich.                                                                            

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×