Tu jesteś:

Marvipol bije rekordy sprzedaży: rekordowy III kwartał

W III kwartale br. giełdowy deweloper znalazł nabywców na 203 mieszkania i lokale użytkowe, ustanawiając tym samym nowy kwartalny rekord sprzedaży. Najlepszym miesiącem dla Marvipolu był wrzesień, w którym sprzedaż sięgnęła 107 lokali.

Wzrostowi wolumenowej sprzedaży towarzyszy wzrost średniego metrażu sprzedawanych lokali oraz średnich cen transakcyjnych w przeliczeniu na metr kwadratowy. Ma na to wpływ rosnące zainteresowanie mieszkaniami ze średniego i wyższego segmentu - przy stabilnym wzroście sprzedaży lokali w segmencie ekonomicznym. Udział segmentu ekonomicznego w wynikach grupy Marvipol kształtuje się na poziomie 25 proc. ogólnej liczby sprzedanych mieszkań, podczas gdy jeszcze dwa lata temu segment ekonomiczny odpowiadał za trzy czwarte sprzedaży. – Zmiana struktury sprzedaży mieszkań wynika po części z postępu prac na inwestycjach Apartamenty Mokotów Park oraz Art Eco, wpływającego korzystnie na decyzje zakupowe klientów, polityki kredytowej banków, osłabiającej potencjał segmentu popularnego oraz zmniejszającej się oferty mieszkań popularnych grupy Marvipol. Dlatego, w odpowiedzi na oczekiwania klientów, zamierzamy w nadchodzącym  kwartale zintensyfikować sprzedaż mieszkań z I etapu inwestycji Central Park Ursynów. Zasilenie oferty blisko 900 lokalami z projektu przy ul. Kłobuckiej, już teraz spotykającej się z dużym zainteresowaniem klientów, powinno zdecydowanie pozytywnie wpłynąć na wyniki sprzedaży w segmencie mieszkań popularnych – analizuje Mariusz Poławski, członek zarządu Marvipol S.A.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×