Tu jesteś:

Luksusowe apartamenty przy Warzelni w Warszawie

Mota-Engil Central Europe podpisała z Echo Investment umowę na realizację luksusowych apartamentów zlokalizowanych przy ul. Krochmalnej w Warszawie

Zadanie postawione przed Generalnym Wykonawcą polega na realizacji Apartamentów przy Warzelni Budynek E. Projekt wykonany przez studio JEMS Architekci, harmonijnie wkomponowuje się w zabytkową przestrzeń. Jego unikalna architektura idealnie współgra z otoczeniem. Jak podkreśla Inwestor: „To wyjątkowy budynek - jeden z najbardziej spektakularnych miejskich regeneracji w Warszawie”.

Realizacja tego budynku to niewątpliwie wyzwanie. Budowa będzie należała do wymagających nie tylko ze względu na niepowtarzalny projekt, ale również z uwagi na lokalizację oraz trwające już prace przy innych etapach tej inwestycji. Rozpoczynamy prace na początku kwietnia i nasz wkład w realizację tego projektu traktujemy bardzo poważnie. Z Echo Investment współpracujemy już od 5 lat. Razem zrealizowaliśmy kilka interesujących projektów mieszkaniowych w całym kraju. Cenimy tę współpracę – mówi  Zbigniew Zajączkowski, Prezes Zarządu Mota-Engil Central Europe.

Browary Warszawskie położone są między ul. Grzybowską, Wronią, Chłonną i Krochmalną. W 1846 r rozpoczęła się tutaj produkcja piwa, czym „Browary Warszawskie” nie tylko wpisały się w historię miasta, ale stały się kolebką przemysłowego rozwoju Warszawy i jednym z najważniejszych punktów na mapie Europy dla smakoszy piwa. Obecnie z wielką dbałością zaprojektowano miejsce, gdzie historia spotyka się z teraźniejszością. Wśród nowoczesnych budynków zostanie zrewitalizowany największy zachowany budynek dawnych Browarów „Warzelnia”, budynek Laboratorium, Piwnice oraz dom mieszkalny właścicieli Browarów „Willa” Heberbusch i Schiele.

 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×