Tu jesteś:

Korzystny kwartał dla deweloperów

W pierwszym kwartale bieżącego roku, w Warszawie sprzedano ponad 4 tysiące mieszkań z rynku pierwotnego. Czy wysoki wskaźnik sprzedaży jest oznaką nadchodzącego boom’u na rynku mieszkaniowym?

Według założeń z 2013 roku, w roku bieżącym miało sprzedać się ok. 13 tysięcy mieszkań na terenie całej Warszawy. Wyniki po I kwartale, które zazwyczaj są dużo słabsze od pozostałych pokazują, że kryzys na rynku mieszkaniowym minął. Jeśli taki wskaźnik sprzedaży będzie się utrzymywał lub stopniowo wzrastał, bieżący rok zakończy się z wynikiem około 17 tysięcy sprzedanych lokali mieszkaniowych.

Obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania naszą ofertą mieszkań w inwestycji Zakątek Cybisa na Ursynowie, której I etap planujemy oddać w I kwartale 2015 roku - mówi Łukasz Majcher, kierownik działu sprzedaży z Grupy Włodarzewska, właściciela takich inwestycji jak Zakątek Cybisa na Ursynowie czy Osiedle Sportowa w podwarszawskim Brwinowie.

Wzrost zainteresowania ofertą mieszkań łączy się z programem MDM w ramach którego od kwietnia zwiększono limit na ponad 6,1 tys. złotych, co mocno wpływa na popyt lokali mieszkalnych w Warszawie.

- Warto zastanowić się nad możliwością uczestnictwa w MDM. Z naszej oferty mieszkań w Brwinowie korzystają ludzie młodzi, którym zależy na dobrej lokalizacji swojego M oraz szybkim dojeździe do Warszawy - powiedział Majcher.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×