Tu jesteś:

Kolejna nieruchomość i2 Development w sprzedaży

 Na Kazamatach we Wrocławiu

i2 Development przywraca do użytku kolejną nieruchomość w ramach wrocławskiego Bulwaru Staromiejskiego – „Na Kazamatach”.

Spośród 14 budynków Bulwaru Staromiejskiego inwestycja „Na Kazamatach” będzie dedykowana do najmu krótkoterminowego dzięki umowie, którą podpisaliśmy z Sun & Snow – operatorem zarządzającym najmem apartamentów – mówi Marcin Misztal, wiceprezes zarządu i2 Development.

Budynek powstał w 1776 roku jako kazamaty mieszkalne dla załogi pobliskiej twierdzy. Stanowił rodzaj schronu na czas oblężenia. Zlokalizowany na linii miejskiego zewnętrznego muru obronnego był wielokrotnie przebudowywany, jednak pierwotny projekt wyszedł spod ręki Carla Gottharda Langhansa – urodzonego na Śląsku architekta, działającego w Berlinie i Poczdamie, autora m.in. berlińskiej Bramy Brandenburskiej. Z projektu budynku zachował się  historyczny układ kazamat, grube ceglane mury i łukowe sklepienia.

Deweloper przewidział w ramach inwestycji 63 lokale mieszkalne o powierzchni od 23 do 64 mkw. – od kawalerek i kawalerek z antresolami do mieszkań 3-pokojowych. Większości mieszkań o zróżnicowanej wysokości – od 2,75 do ponad 4,5 metrów wysokości – dedykowano balkony, a w niektórych umożliwiono dobudowanie antresoli. Projekt zakłada 5 kondygnacji nadziemnych oraz 1 podziemną.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×