Tu jesteś:

Kamień węgielny wmurowany pod apartamentowiec w Mielnie

W miniony piątek (24.10 br.) wmurowano kamień węgielny pod apartamentowiec Dune B. To druga część kompleksu Dune Resort powstającego w Mielnie. Budimex SA, główny wykonawca wartej ok. 88 mln zł inwestycji, ma ją zakończyć z końcem maja 2017 roku. Ponad połowa spośród 151 zaplanowanych w budynku apartamentów znalazła już nabywców w ramach trwającej przedsprzedaży.

Inwestorem jest należąca do Firmus Group spółka Dune B. Budynek będzie drugą z trzech części Dune Resort. Pierwsza, wybudowana również przez Budimex Dune A, działa od dwóch lat. To 114 apartamentów, restauracja z kawiarnią, sala fitness, gabinet kosmetologiczny, całodobowa recepcja z ochroną, podziemna hala garażowa. Na zewnątrz zaś dwa baseny z podgrzewaną wodą i plac zabaw dla dzieci. Dune A stoi dosłownie na wydmie, tuż przy promenadzie spacerowej w Mielnie. W Dune B oprócz 151 apartamentów powstanie także strefa SPA z basenami kąpielowymi, jacuzzi, pomieszczeniami do masażu, restauracja, coctail bar. Na dziedzińcu pojawi się fontanna. Dla wygody właścicieli i gości pomiędzy istniejącym budynkiem A, a realizowanym B deweloper udostępnił bezpośrednie zejście na plażę.

Umowa wykonawcza o wartości 55,3 mln zł netto (całkowita wartość inwestycji to ok. 88 mln zł) została podpisana 1 czerwca br. Ze względu na sezon wakacyjny roboty budowlane ruszyły pod koniec sierpnia br. Nadzór merytoryczny i finansowy nad budową inwestor Firmus Group powierzył firmie Gleeds Polska, z którą współpracował już przy poprzedniej realizacji. Bankiem obsługującym inwestycję jest ponownie Getin Noble Bank. Głównym architektem inwestycji i autorem projektu jest dr Marek Sietnicki z SAS – Studio Architektoniczne Sietnicki ze Szczecina.

Zakończenie stanu surowego otwartego przewidziane jest na 30 września 2016 r., a stanu surowego zamkniętego  na 25 listopada 2016 roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×