Tu jesteś:

J.W. Construction stawia na „Mieszkanie dla Młodych”

Od początku stycznia 2014 r. zainteresowani mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu własnego „M” w ramach nowego rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”, który ma na celu wsparcie osób do 35. roku życia w nabyciu swojego pierwszego mieszkania lub domu. J.W. Construction Holding S.A. przygotowało ofertę 500 lokali w całej Polsce, kwalifikujących się do zakupu w ramach MdM.

Program MdM wszedł w życie z początkiem stycznia 2014 roku i zastąpił wcześniejszy projekt rządowy „Rodzina na Swoim”. Jego beneficjentami mogą zostać małżeństwa, single, a także osoby samotnie wychowujące dzieci. Bezdzietni nabywcy mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 10 proc. wartości nieruchomości; ci zaś, którzy w dniu składania wniosku posiadają co najmniej jedno dziecko, otrzymają dopłatę w wysokości 15 proc. Jeśli w ciągu pięciu lat od kupna mieszkania beneficjentom urodzi się trzecie lub kolejne dziecko, otrzymają kolejne, jednorazowe wsparcie w wysokości 5 proc.

Dofinansowanie zalicza się do kwoty wkładu własnego w kredyt zaciągnięty na potrzeby nabycia nieruchomości. Kredyt ten musi obejmować co najmniej 50 proc. jej ceny i być przewidziany do spłaty przez okres nie krótszy niż 15 lat.

Programem MdM objęte są wyłącznie nieruchomości z rynku pierwotnego o powierzchni do 75 mkw. w przypadku mieszkań oraz do 100 mkw. w przypadku domów (dla wnioskodawców posiadających troje lub więcej dzieci, limity te zostały podwyższone o 10 mkw. – odpowiednio do 85 i 110 mkw.). W każdym przypadku dofinansowaniem może jednak zostać objęte maksymalnie 50 mkw. danej nieruchomości. Podstawowym kryterium kwalifikacji obiektów do programu dopłat państwowych jest ich cena. Górne limity cenowe ustalane są i ogłaszane przez Bank Gospodarstwa Krajowego oddzielnie dla poszczególnych gmin.

Inwestycje J.W. Construction Holding S.A., w ramach których nabyć można lokale kwalifikujące się do MdM to Lewandów Park, Zielona Dolina, Nowe Tysiąclecie, Centrum II oraz Oaza Piątkowo,

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×