Tu jesteś:

II etap realizacji Aroma Park

Aroma Park

Fiński deweloper YIT rozpoczął realizację II etapu inwestycji mieszkaniowej Aroma Park, zlokalizowanej na warszawskiej Białołęce. Cały projekt, rozłożony na pięć etapów, obejmie budowę 400 mieszkań, a jego najważniejszą częścią jest rewitalizacja historycznej zabudowy gorzelni drożdżowej Henryka Bienenthala.

Generalnym wykonawcą II etapu, podobnie jak I fazy, została spółka UNIBEP S.A., która już rozpoczęła prace na placu budowy. W ramach tej części Aroma Park powstaną dwa budynki, w których znajdzie się 69 lokali mieszkalnych oraz jeden usługowy. Do dyspozycji mieszkańców będzie również parking podziemny z 89 miejscami postojowymi. Termin realizacji projektu wynosi 16 miesięcy.

W ramach I etapu firma YIT realizuje jeden nowy budynek z 78 mieszkaniami, który ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2019 roku. Przeprowadziła też rewitalizację pierwszego z czterech zabytkowych budynków historycznego kompleksu gorzelni drożdżowej Henryka Bienenthala – domu portiera. Pozostałe trzy obiekty – budynek główny drożdżowni, magazyn spirytusu oraz willa fabrykancka – zostaną odnowione w IV i V etapie. Rewitalizacja będzie prowadzona we współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Projektantem Aroma Park jest pracownia KAPS ARCHITEKCI Korneluk Parysek Słowik Sp. z o.o. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×