Tu jesteś:

II etap Nordic Mokotów z wiechą

11 kwietnia 2018 roku odbyło się zawieszenie wiechy na budynku powstającym w ramach II etapu Nordic Mokotów – osiedla mieszkaniowego. W uroczystości wzięły udział zespoły YIT, dewelopera projektu, oraz generalnego wykonawcy – firmy UNIBEP. Realizacja II etapu Nordic Mokotów rozpoczęła się w październiku 2017 roku, a jej zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2019 roku. YIT przygotowuje się też do etapu III.

Nordic Mokotów to pierwsza inwestycja YIT w Polsce. Osiedle mieszkaniowe powstaje na działce zlokalizowanej przy al. gen. W. Sikorskiego 9c w Warszawie. I etap został zrealizowany we wrześniu 2017 roku, a swoich nabywców znalazło ponad 100 mieszkań. Etap II stanowi integralną część budynku, który powstał w ramach etapu I, i oferuje 97 mieszkań, z których blisko połowa ma już właścicieli. W III etapie planowana jest budowa około 100 kolejnych mieszkań w osobnym budynku.

W Nordic Mokotów dostępne są zarówno mniejsze mieszkania kompaktowe, jak i większe rodzinne oraz dwupoziomowe apartamenty. Cała inwestycja powstaje zgodnie z fińskimi standardami, takim jak najwyższa jakość wykonania, zastosowanie naturalnych materiałów, w tym dużej ilości drewna, oraz rozwiązań proekologicznych, a także aranżacja terenów zielonych (mieszkańcy mają do dyspozycji wewnętrzne patio z ogrodem).

YIT jest deweloperem w Finlandii i jedną z  firm budowlanych w Europie Północnej. Projektuje i buduje mieszkania, lokale biurowe oraz całe przestrzenie. Na mocy fuzji, która miała miejsce 1 lutego 2018 doszło do połączenia z firmą Lemminkäinen istniejącą na rynku od ponad 100 lat. W 2017 roku całkowite przychody firmy wyniosły ponad 3,8 miliarda euro. Akcje YIT notowane są na giełdzie NASDAQ OMX Helsinki.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×