Tu jesteś:

GCP Hospitality kupuje osiedle w Melbourne

GCP Hospitality powiększa portfel w Australii przez nabycie osiedla mieszkaniowo-użytkowego Bell City w Melbourne.

Firma private equity na rynku nieruchomości Gaw Capital Partners ogłosiła nabycie za 157 mln dolarów australijskich osiedla mieszkaniowo-użytkowego Bell City w dzielnicy Preston w Melbourne. Do zakupu zostały wykorzystane fundusze i oddział turystyczny GCP Hospitality.

Osiedle Bell City położone jest w odległości 20 minut od lotniska Melbourne oraz CBD i obejmuje dwa hotele liczące 844 pokoi gościnnych marki Mantra i BreakFree, kompleks konferencyjny, obiekty użytkowe, parking na 600 pojazdów i biura serwisowane.

- Poza wejściem na rynek w Melbourne ta nieruchomość pozwoli nam na wdrożenie kilku koncepcji w ramach tego samego projektu. Po dokonaniu zakupu planujemy dalszą ekspansję w Australii - przyznaje Kenneth Gaw, prezes i dyrektor zarządzający Gaw Capital Partners.

W odpowiedzi na rosnącą popularność mieszkania wspólnotowego GCP Hospitality podejmie działania prowadzące do wdrożenia koncepcji wspólnot z przestrzeniami społecznymi, węzłem coworkingu, nowoczesnym centrum fitness, modnymi restauracjami i barami oraz basenem odkrytym. Ponadto grupa wprowadzi także nowoczesną markę mieszkań wieloosobowych dla studentów – „Campus”.

- Rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne koncepcje mieszkania wspólnotowego pozwoli nam na wdrożenie w Bell City idei wspólnoty i instalację marki mieszkań wieloosobowych dla studentów Campus, która z powodzeniem działa w Hongkongu, a w styczniu 2019 r. zawita do centrum Perth - powiedział Christophe Vielle, główny dyrektor wykonawczy i współzałożyciel GCP Hospitality.

GCP Hospitality zarządza 39 nieruchomościami liczącymi 7450 pokoi na całym świecie i ma dobrą reputacją w branży turystycznej. Doświadczenie GCP Hospitality sięga skali międzynarodowej, a biura firmy znajdują się w Bangkoku, Pekinie, Hongkongu, Perth, San Francisco, Singapurze i Yangon. Do marek firmy należą obecnie G, The Strand Hotel & Cruise, Campus Co-Living Hubs, Hospes Hotels (j.v. w Hiszpanii) i Journal Hotels (j.v. w USA).

GCP Hospitality to  turystyczny oddział spółki Gaw Capital Partners, zajmującej się zarządzaniem funduszami typu private equity w nieruchomościach na globalnym rynku.

Źródło: Gaw Capital Partners

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×