Tu jesteś:

Echo Investment odnowi XIX-wieczny pałacyk w centrum Wrocławia (galeria zdjęć)

Echo Investment po raz czwarty inwestuje we Wrocławiu. Tym razem zrewitalizuje pałacyk fundacji Heimannów z XIX wieku, a w jego sąsiedztwie wybuduje nowoczesne apartamenty zgodnie z trendami smart leaving. Za projekt architektoniczny Ogrodów Graua odpowiada Maćków Pracownia Projektowa. 

Ogrody Graua to nowy projekt Echo Investment. Znajduje się przy ul. Gdańskiej 2, w pobliżu placu Grunwaldzkiego. To nie tylko inwestycja mieszkaniowa, ale również rewitalizacja pałacyku, który był jednym z najważniejszych miejsc ówczesnego Wrocławia.

Budynek ma ciekawą historię. Pałac wybudowano w latach 1881-1884 według projektu niemieckiego architekta Alberta Graua. Powstał na zlecenie Henricha Heimanna, który na prośbę swojego zmarłego ojca - znanego bankiera Ernesta Heimanna - założył w nim fundacje. Jej celem było pomoc najuboższym mieszkańcom Wrocławia. Po II wojnie światowej w budynku mieścił się Zespół Opieki Zdrowotnej.

- Z wielką dbałością przywrócimy świetności pałacykowi fundacji Heimannów, którego historia sięga XIX wieku. To niezwykłe miejsce zyska również ciąg dalszy - w sąsiedztwie zrewitalizowanej architektury wybudujemy nowoczesne apartamenty. W sumie powstanie 57 lokali - 8 w pałacyku i 49 w nowej części. Wszystkie zostaną wyposażone w inteligentny system sterowania Echo Smart - mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Będzie to pierwszy wrocławski projekt Echo Investment, w którym mieszkania zostaną w standardzie wyposażone w inteligentny system sterowania Echo Smart. Deweloper zadba również o otoczenie inwestycji - wokół budynków powstanie park, plac zabaw z historyczną piaskownicą, stacja ładowania samochodów czy stanowiska rowerowe. Za projekt architektoniczny odpowiada Maćków Pracownia Projektowa.

Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2020 roku.

Ogrody Graua

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×