Tu jesteś:

Drugie osiedle Skanska z certyfikatem BREEAM

Warszawskie Osiedle Mickiewicza jest jedyną inwestycją w Polsce z certyfikatem BREEAM Final. Kolejny projekt dewelopera – Jaśminowy Mokotów - otrzymał potwierdzenie o spełnieniu wymogów BREEAM na etapie projektowym.

Proces certyfikacji inwestycji Jaśminowy Mokotów przeprowadzili eksperci Go4Energy, audytorzy z 10-letnim doświadczeniem w doradztwie, mającym na celu powstawanie ekologicznych inwestycji. - W ramach certyfikacji oceniamy kilkadziesiąt parametrów mających wpływ na projekt. Między innymi jest komfort dla mieszkańców, izolacyjność termiczna czy jakość zastosowanych materiałów budowlanych – wyjaśnia Piotr Mokrzański.  

Jaśminowy Mokotów otrzymał właśnie potwierdzenie spełnienia norm środowiskowych w systemie BREEAM o statusie Interim (etap projektowy). Planowany termin zakończenia inwestycji to drugi kwartał 2018 r. Oprócz Jaśminowego Mokotowa, Skanska realizuje w Warszawie jeszcze trzy projekty – Holm House, Osiedle Mickiewicza (II etap) i Park Skandynawia. Wszystkie planuje certyfikować środowiskowo w BREEAM. Pierwszy etap Osiedla Mickiewicza, oddany do użytku w 2016 roku, jest do tej pory jedyną w Polsce inwestycją z certyfikatem BREEAM o statusie Final (etap wykonawczy), ważnym bezterminowo.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×