Tu jesteś:

Dobry rok na rynku mieszkaniowym w Łodzi

Osiedle Łąkowa

Ubiegły rok był rekordowy pod względem sprzedaży mieszkań w Polsce. Nie inaczej było w Łodzi, gdzie liczba transakcji wzrosła o ponad 37 proc. w relacji do 2016. Wysoki popyt utrzymuje się także w tym roku. Według najnowszego raportu REAS, porównując I kwartał 2018 i 2017 roku, sprzedaż mieszkań w Łodzi wzrosła o ponad 42 proc. 

- Obserwujemy duży ruch na rynku mieszkaniowym w Łodzi, co ma też swoje odzwierciedlenie  w zainteresowaniu ofertą nowych mieszkań na Osiedlu Łąkowa. W ciągu kilku miesięcy od zakończenia inwestycji sprzedaliśmy ponad 100 mieszkań z oferty 290 lokali. – mówi Krzysztof Suskiewicz, prezes Archicom Polska S.A. działającej w ramach Grupy Archicom.

Według najnowszego raportu REAS (Rynek mieszkaniowy w Polsce – I kwartał 2018 r.) sprzedaż nowych mieszkań w 6 polskich miastach o największej skali rynku (Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Poznań i Łódź) zbliżyła się do poziomu z końcówki roku, jednak sytuacja w poszczególnych aglomeracjach była mocno zróżnicowana. W przypadku Łodzi, analizując I kwartał 2017 i 2018 roku sprzedaż wzrosła o 42,5 proc. (najwyższa wartość wśród analizowanych rynków). Duży wzrost widać też w wielkości oferty - na rynku łódzkim w sprzedaży znajduje się obecnie o blisko 43 proc. więcej mieszkań, niż rok wcześniej. Co ciekawe – mimo powiększającej się liczby oferowanych mieszkań ceny rosną. Średnia cena mieszkań w Łodzi zwiększyła się o ponad 8 proc. (IQ2018/IQ2017).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×