Tu jesteś:

Archicom zmienia plany

Archicom chce utrzymać poziom sprzedaży lokali z ubiegłego roku, gdy nabywców znalazło ponad  1400 mieszkań. Grupa zmienia plany na ten rok.

Grupa Archicom obniża cel sprzedażowy na 2018 rok. Chce utrzymać poziom sprzedaży lokali z ubiegłego roku, gdy nabywców znalazło 1431 mieszkań - podała spółka w komunikacie. Wcześniej Grupa planowała, że sprzeda w tym roku 1650 lokali.

Wpływ na decyzję zarządu o zmianie zakładanego wcześniej celu wzrostu sprzedaży o 15 proc. mają aktualne warunki rynkowe oraz przesunięcie na 2019 rok rozpoczęcia części planowanych w tym roku projektów.

- Część z zaplanowanych na ten rok projektów rozpoczniemy w 2019 roku, dlatego zdecydowaliśmy się na weryfikację wcześniejszych założeń. Podstawą naszej decyzji jest rewizja rynkowa cen, oparta na analizach kosztowych procesu inwestycyjnego, szczególnie cen gruntów oraz wykonawstwa, a także wydłużające się procesy administracyjne – powiedział Krzysztof Andrulewicz, prezes Archicomu

Grupa Archicom ma obecnie w swoim portfelu kilkanaście projektów mieszkaniowych we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu oraz Trójmieście. W pierwszym półroczu 2018 r. uruchomione zostały kolejne etapy osiedli Browary Wrocławskie, Cztery Pory Roku, Forma, Słoneczne Stabłowice we Wrocławiu oraz inwestycji Przylesie Marcelin w Poznaniu. Do oferty, w której znajduje się aktualnie około 2 tys. mieszkań, trafiły łącznie 834 lokale.

Deweloper podał, że jego bank gruntów pozwala na realizację dodatkowych ponad 5600 lokali. W drugim półroczu 2018 planowane jest uruchomienie kilku kolejnych projektów.

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×