Tu jesteś:

Apsys Polska wkracza na rynek mieszkaniowy

Idea tworzenia przez Apsys Polska hybrydowych projektów łączących wiele funkcji staje się faktem. Po rynku nieruchomości komercyjnych, na którym Apsys Polska od lat plasuje się na pozycji lidera, firma  kontynuuje rozwój, debiutując na rynku mieszkaniowym. Spółka kupiła nieruchomość na warszawskim Mokotowie i we współpracy z doświadczonym deweloperem rozpoczęła prace nad realizacją pierwszej inwestycji mieszkaniowej.

Ponad dwie dekady doświadczenia w zarządzaniu przestrzeniami handlowymi oraz umiejętność kreowania miejskich ekosystemów, zaspokajających potrzeby lokalnej społeczności to kapitał, na którym Apsys Polska oparł jeden z kierunków dalszego rozwoju. Firma właśnie przystąpiła do wdrożenia modelu mixed-use development, obejmującego głównie rynek mieszkaniowy. Chodzi przede wszystkim o zintegrowane obiekty w renomowanych lokalizacjach, silnie zorientowane na zrównoważony rozwój całego otoczenia.

Cieszy nas, że poszerzając zakres działań Apsys Polska o rynek mieszkaniowy, będziemy odpowiedzialni za dostarczenie naszym klientom rozwiązań w trzech najważniejszych społecznie obszarach. Galerie handlowe, dzięki szerokiej ofercie pozahandlowej, stają się aktualnie trzecim co do ważności miejscem w naszym codziennym życiu. Wchodząc na rynek powierzchni biurowych, co w najbliższym czasie planujemy, stajemy się odpowiedzialni również za tzw. drugie miejsce. Jesteśmy gotowi, by podjąć wyzwanie i odpowiadać również za to pierwsze, najważniejsze miejsce, jakim jest dom – deklaruje Benoît Charles, President & CEO Apsys Polska.

Inwestycja na południowym Mokotowie, w jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy, jest pierwszą tego typu inwestycją spółki. Stąd decyzja o współpracy joint venture z doświadczonym deweloperem, specjalizującym się w segmencie mieszkaniowym. Na terenie działki o powierzchni prawie 4 000 mkw., położonej w pobliżu Toru wyścigów konnych Służewiec, Apsys planuje budowę dwóch apartamentowców o podwyższonym standardzie. Będą to 5-kondygnacyjne obiekty, w których znajdzie się ok. 100 mieszkań. Teren inwestycji zostanie zagospodarowany w sposób innowacyjny, zgodnie z motto Apsys o tworzeniu miejsc unikalnych, które są zarówno funkcjonalne, jak i w harmonijny sposób wpisują się w miejską tkankę i charakter okolicy. Projektowane rozwiązania mają na celu uczynić inwestycję zrównoważoną środowiskowo, a także przyjazną wszystkim użytkownikom (stąd na przykład windy zjeżdżające na poziom hali garażowej).

Dla inwestycji przy ul. Bartłomieja 2 opracowana została już koncepcja funkcjonalna i architektoniczna. Planowo inwestycja ma zostać oddana do użytku w grudniu 2021 roku.

 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×