Tu jesteś:

Dostęp do ksiąg wieczystych będzie łatwiejszy

Senat przyjął zmiany w przepisach, które sprawię, że dostęp do ksiąg wieczystych będzie łatwiejszy. Żeby odnaleźć dokument nie trzeba będzie znać jego numeru, wystarczy adres lub nazwisko właściciela poinformowała radiowa Jedynka.

– Obecnie bezpłatnie można przeglądać księgi wieczyste przez Internet. Każdy to może zrobić wchodząc na strony internetowe Ministerstwa Sprawiedliwości. Trzeba jednak znać numer księgi wieczystej, żeby móc ją znaleźć. Teraz się to się zmieni. Będzie można odszukać księgę wieczystą używając adresu nieruchomości, nazwiska właściciela lub jego numeru pesel – zapowiada Patrycja Loze z Ministerstwa Sprawiedliwości. Nie każdy będzie jednak miał taką możliwość. – Jedynie uprawnione podmioty, które złożą wniosek do ministerstwa i uzyskają zgodę na korzystanie z bazy ksiąg wieczystych właśnie w ten sposób – wyjaśnia Patrycja Loze. Nowelizacja przepisów o księgach wieczystych wpisuje się w projekt informatyzacji wymiaru sprawiedliwości.

Źródło: Polskie Radio Jedynka

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×