Tu jesteś:

Będzie nowa ustawa o SSE

Nowa ustawa o SSE ma stworzyć lepsze warunki do inwestowania dla polskich przedsiębiorstw. Jeżeli zostanie uchwalona, może zacząć obowiązywać od 2018 roku.

Ministerstwo Rozwoju chce, by nowa ustawa o Specjalnych Strefach Ekonomicznych została przyjęta przez Sejm jeszcze w tym roku i zaczęła obowiązywać od 2018 roku. -To jest bardzo ważna ustawa, bardzo ważna zmiana, którą wprowadzamy w systemie inwestowania. Będzie miała ona duże znaczenie w Polsce, szczególnie dla firm małych i średnich, które chcą inwestować-  powiedział Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju.

Zgodnie z projektem, zmianie ulegnie nie tylko charakter terytorialny inwestycji, które były do tej pory wspierane. Resort ocenia, że dzięki nowym warunkom zwiększą się inwestycje nie tylko małych i średnich firm, ale również przedsiębiorstw zagranicznych.

Nowe przepisy mają znacznie ułatwić dostęp do bardziej preferencyjnych warunków inwestowania dla MSP. W ostatnich latach te inwestycje, które uzyskiwały wsparcie w ramach SSE, to były głównie duże firmy i przedsiębiorstwa z zagranicy.

Dzięki nowym przepisom przedsiębiorcy będą zwracali większą uwagę na charakter swoich inwestycji. Będzie się liczyła jakość, czyli czego dotyczy dana inwestycja, jakie są tworzone miejsca pracy, i w których obszarach czy biedniejszych, czy bogatszych

Ministerstwo Rozwoju zamierza rozszerzyć zachęty inwestycyjne na obszar całej Polski, a nie tylko  na terenach objętych specjalnymi strefami ekonomicznymi. Ma to zwiększyć wartość nakładów inwestycyjnych w perspektywie 2027 r. do 117,2 mld zł. Według planów, do 2027 roku ma powstać w sumie 158,3 tys. miejsc pracy. Preferencje podatkowe będą uzależnione od trzech podstawowych, jasnych  kryteriów: lokalizacji , charakteru inwestycji oraz jakości tworzonych miejsc pracy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×