Tu jesteś:

Zgoda na budowę S5 z Poznania do Wrocławia

Jest zgoda na budowę odcinka S5 niedaleko Poznania. Skróci ona znacznie  podróż do Wrocławia. 

Odcinek drogi ekspresowej S5 na trasie Kościan Południe-Radomicko powinien być gotowy już w trzecim kwartale 2019 roku. Nowy fragment trasy ma mieć 16 kilometrów długości. GDDKiA poinformowała o zgodzie na realizację inwestycji.

Wykonawcą jest spółka Mota–Engil Central Europe. Koszty budowy odcinka  z sięgają 303 mln złotych brutto. 

– W związku z otrzymaniem decyzji wykonawca może realizować pełen zakres robót objętych kontraktem. Decyzja obejmuje budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z budową węzłów drogowych, obiektów mostowych, oraz miejsc obsługi podróżnych – poinformowała Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA.

Odcinek znajduje się w powiatach: kościańskim i leszczyńskim, na terenach gmin Kościan, Śmigiel i Lipno.

Umowę z wykonawcą podpisano już w kwietniu 2016 r. Przewidziano w niej 32-miesięczny termin realizacji inwestycji. Wykonawca będzie realizował prace na budowie, gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe.

W październiku 2017 roku wojewoda wydał decyzję o zezwoleniu na budowę węzła drogowego Lipno - elementu odcinka trasy między węzłami Kościan Południe i Radomicko.

Powstająca droga ekspresowa S5 powinna skrócić czas podróży między Poznaniem a Wrocławiem.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×