Tu jesteś:

Za 20 mln zł Skanska odnowi bazylikę i klasztor w Leżajsku

Bazylika i klasztor oo. Bernardynów w Leżajsku.

Rozpoczyna się rewaloryzacja jednego z najważniejszych zabytków Podkarpacia - bazyliki i klasztoru oo. Bernardynów w Leżajsku. Wartość kontraktu, którego wykonawcą będzie Skanska, przekracza 20 mln złotych netto. Prace potrwają do końca czerwca 2014 r.

Wyremontowane zostaną: elewacja i wschodnie skrzydło klasztoru, a kurtyny murów obronnych – z wyłączeniem murów od strony zachodniej – zostaną poddane konserwacji.
W ramach projektu zostanie przebudowany Plac Mariacki wraz z zagospodarowaniem terenu, zostaną też odtworzone historyczne ogrody i rozbudowany parking. W istniejącym budynku gospodarczym, po jego rozbudowie, powstanie Franciszkański Ośrodek Kultury. Rewaloryzacja obejmuje również modernizację przestarzałej instalacji przeciwpożarowej oraz montaż nowoczesnej instalacji przeciwwłamaniowej i monitoringu.
– Wszystkie prace będziemy realizować zgodnie z wymogami konserwatora zabytków, archeologa i naszego inwestora. Wyzwaniem będzie również złożony pod względem wykonania technicznego zakres rzeczowy tej inwestycji - obejmuje on bowiem prace typowo budowlane, jak również prace konserwatorskie oraz roboty wykonywane w otoczeniu klasztoru i bazyliki. Szczególną uwagę będziemy także zwracać na kwestie związane z bezpieczeństwem osób, które w trakcie remontu będą odwiedzać bazylikę
i klasztor lub przebywać na ich terenie – mówi Piotr Kozłowicz, menadżer projektu, Skanska.
Inwestycja w Leżajsku jest współfinansowana ze środków pomocowych UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×