Tu jesteś:

Więcej pieniędzy na remonty dróg

Rząd przeznaczy w 2018 roku 1,3 mld złotych na budowę oraz remonty dróg gminnych i powiatowych, o  500 mln niż wcześniej planowano.  

Rząd przeznaczy w 2018 roku 1,3 mld złotych na budowę oraz remonty dróg gminnych i powiatowych. To o 500 mln zł więcej niż dotychczas planowano. Podpisanie umów dotacji nastąpi po 31 maja b. roku. 

Wojewodowie do 15 kwietnia mają zebrać od samorządów propozycje zadań do realizacji w ramach "Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej". 

W ramach programu samorządy będą mogły liczyć na dotacje na przebudowę dróg gminnych i powiatowych, węzłów łączących te drogi z drogami wojewódzkimi i krajowymi oraz inwestycje w skrzyżowania, sygnalizację świetlną, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, wpływające na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Są to środki na wyrównanie różnic infrastrukturalnych między regionami. Program wpisuje się w założenia rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×