Tu jesteś:

Warszawa: jest umowa na trasę nad stacją metra

Most Świętokrzyski, którego potencjał będzie w pełni wykorzystany po oddaniu do użytku całej Trasy Świętokrzyskiej.

Warszawski ZMID podpisał umowę na budowę pierwszego odcinka Trasy Świętokrzyskiej od Wybrzeża Szczecińskiego do ul. Zamoyskiego (ul. Sokola). Ten odcinek będzie przebiegał nad budowaną stacją metra Stadion.

Wykonawcą została firma Heilit+Woerner, która prace wykona za 18 mln zł. Zakończenie robót ma nastąpić 30 września 2014 r. Po przebudowie ul. Sokola będzie składała się z dwóch jezdni o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Wzdłuż drogi poprowadzone będą ciągi pieszo-rowerowe.

Kolejne odcinki Trasy Świętokrzyskiej, która ma usprawnić komunikację między Pragą i Targówkiem, a śródmieściem Warszawy są na etapie prac planistycznych. Na wykonanie projektu środkowego odcinka trasy – od ul. Zamoyskiego do Dworca Wschodniego – ogłoszony został przetarg. Natomiast odcinek od Dworca Wschodniego do ul. Zabranieckiej jest w trakcie projektowania. Rozpoczęcie jego budowy zaplanowane zostało na 2014 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×