Tu jesteś:

W gdańskiej stoczni powstanie fabryka wież wiatrowych

GSG Towers i Budimex podpisały umowę na wykonanie hali fabryki wież wiatrowych. Obiekt powstanie na terenie Stoczni Gdańsk. GSG Towers odpowiedzialna będzie za produkcję masztów.Spółka ta razem ze Stocznią należą do jednej grupy kapitałowej – Gdansk Shipyard Group.

– Będzie to jedyna i największa fabryka wież wiatrowych on shore i offshore w Polsce – podkreśla Andrzej Stokłosa, Prezes SG SA. – Mamy już pozwolenie na budowę. W połowie listopada planujemy rozpoczęcie prac budowlanych. Podpisanie umowy i budowa fabryki to realizacja naszego biznesplanu i kolejny etap zwiększania zdolności produkcyjnych w zakresie wież wiatrowych na terenie Stoczni Gdańsk, o ok. 300sztuk rocznie.

Obiekt o powierzchni 20 tys. mkw. stanie vis a vis istniejącej hali prefabrykacyjnej, gdzie obecnie już produkowane są maszty do elektrowni wiatrowych, a także statki i konstrukcje stalowe. Wartość kontraktu to prawie 100 mln zł. Całkowity koszt inwestycji wynosi ok. 180 mln zł.

Budimex zajmie się wybudowaniem hali produkcyjnej, magazynu i pomieszczeń biurowych, co potrwa ok. 15 miesięcy.Za wyposażenie w niezbędne maszyny i urządzenia, jak suwnice oraz cały ciąg technologiczny odpowiedzialna jest spółka GSG Towers.

Produkcja wież wiatrowych na terenie SG SA rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. W trakcie niespełna rocznej działalności GSG Towers w branży odnawialnych źródeł energii(OZE) podpisano umowy ramowe z kluczowymi producentami turbin. Dzięki podpisanym kontraktom GSG Towers ma zagwarantowany portfel zamówień na najbliższe lata. Produkcja w nowej fabryce ruszy już na początku 2013 roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×