Tu jesteś:

W Suwałkach powstało Centrum Transferu Technologii

Od podpisania umowy na budowę CTT do uprawomocnienia się decyzji na użytkowanie budynku minęły 234 dni. Inwestycję, na zlecenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach zrealizowała firma Skanska. Wartość projektu wyniosła blisko 5 mln zł netto.

Centrum Transferu Technologii w Suwałkach powstało w sąsiedztwie istniejącego już kompleksu budynków Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Naukowa placówka posłuży przede wszystkim celom badawczo - rozwojowym oraz dydaktycznym.

W ramach umowy wykonawca odpowiadał za realizację prac budowlanych, w tym wykonanie nowoczesnego trzykondygnacyjnego obiektu oraz zagospodarowanie terenu wokół Centrum. W powstałym budynku na parterze
i I-piętrze znajdują się sale laboratoryjne, badawczo-rozwojowe i biurowe oraz pokoje socjalne. W podpiwniczeniu usytuowano pomieszczenia magazynowe i gospodarcze oraz laboratorium branży budowlanej.

– Łączna powierzchnia nawierzchni drogowych, parkingów oraz ciągów pieszych, którą zagospodarowaliśmy wynosi ponad 2700 mkw., zaś terenów zielonych około 700 mkw. – mówi Grzegorz Pietrowski, Menadżer Projektu, Skanska. - Wybudowany przez nas obiekt posiada trzy kondygnacje i jest oddalony od parterowego skrzydła istniejącego budynku szkoły na odległość ok. 3 metrów, tym samym tworząc wewnętrzne patio przykryte szklanym dachem. Dzięki temu uzyskaliśmy efekt doskonale doświetlonych pomieszczeń w istniejącym już budynku oraz korytarzy w nowo powstałym Centrum – dodaje Pietrowski.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×