Tu jesteś:

Via Baltica coraz dłuższa

GDDKiA podpisała umowę na realizację kolejnych odcinków Via Baltica w województwie Warmińsko-Mazurskim. Wykonawcą inwestycji o wartości ponad 484 mln zł jest Budimex S.A.

GDDKiA podpisała umowę na projekt i budowę ponad 20-km odcinka drogi ekspresowej S61 od węzła Wysokie do Raczek. Nowy odcinek Via Baltica powinien być dostępny dla kierowców w połowie 2021 roku. Wykonawcą inwestycji o wartości 484,3 mln zł jest firma Budimex SA.

- Szlak Via Baltica pobudzi gospodarczo regiony Polski Północno-Wschodniej. To droga, która była planowana od dawna. My mamy determinację, by tę inwestycję realizować. W ciągu kilku tygodni wszystkie odcinki tego szlaku zostaną zakontraktowane. Równomiernie inwestujemy w infrastrukturę w naszym kraju - powiedział minister Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.                                                                                                                      

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko, odcinek Szczuczyn – Raczki jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility - CEF).

Odcinek, na budowę którego podpisano umowę, jest jednym z trzech fragmentów drogi Via Baltica realizowanych na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pozostałe dwa odcinki tej drogi oczekują na podpisanie umów po zakończeniu kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Via Baltica to fragment drogi międzynarodowej E67, która biegnie z Polski przez Litwę i Łotwę do Estonii. Pełni ona rolę najważniejszego połączenia drogowego pomiędzy krajami bałtyckimi. Via Baltica wraz z Rail Baltica jest elementem transeuropejskiego korytarza transportowego i została zakwalifikowana do sieci bazowej TEN-T.

Trasa Via Baltica na terenie Polski przebiega wzdłuż drogi ekspresowej S8 na odcinku od Warszawy do Ostrowi Mazowieckiej i dalej drogą ekspresową S61 do granicy państwa w Budzisku.

Źródło: MI

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×