Tu jesteś:

Unijne dofinansowanie na S17

Centrum Projektów transportowych UE podpisało umowę z GDDKiA umowę o dofinasowaniu budowy trasy S17 Garwolin-Kurów. 

Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisało dziś z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę o dofinansowanie z funduszy unijnych budowy trasy ekspresowej S17 Garwolin – Kurów. 

Pieniądze na inwestycję pochodzą w większości z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Jej wartość to 2,28 mld zł, a dofinansowanie Unijne – prawie 1,2 mld zł. 

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, projekt jest już realizowany. Budowa odcinka zakończy się w 2019 r. Dzisiejsza umowa potwierdza, że dofinansowanie unijne jest już pewne.

Najważniejszą częścią projektu jest budowa drogi ekspresowej S17 Garwolin – Kurów o długości prawie 59 km oraz drogi ekspresowej S12 o długości prawie 12 km. Budowany odcinek S17 połączy Garwolin z istniejącym fragmentem ekspresówki kończącym się na węźle Kurów Zachód. Z kolei odcinek S12 zapewni połączenie tego węzła z przeprawą na Wiśle w Puławach. 

Docelowo ze środków POIiŚ dofinansowanie zostanie budowa około 2 tys. km autostrad, dróg ekspresowych i krajowych. 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju, PAP

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×