Tu jesteś:

Tarnobrzeg stawia na innowacyjne technologie

Zakończyła się budowa Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Wesprze on rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, w oparciu o innowacyjne technologie, co pozwoli wzmocnić ich konkurencyjność. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

W Parku na przedsiębiorców czekają dwa nowoczesne obiekty: hala produkcyjna wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz Inkubator Przemysłowo-Technologiczny, pozwalający świadczyć innowacyjne usługi związane z transferem technologii. TPP-T wraz z otaczającymi terenami inwestycyjnymi został objęty działaniem Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy – Ekonomicznej.

Park zapewnia firmom odpowiedni standard infrastruktury do prowadzenia działalności z zakresu produkcji i nowoczesnych usług. Przedsiębiorcy prowadzący działalność w TPP-T, będą mogli również korzystać z usług pomocniczych np. doradztwa biznesowego, a nowopowstające firmy otrzymają wsparcie na początku działalności.

Projekt „Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny” realizowany jest w ramach Działania I. 3 PO RPW Wspieranie innowacji. Całkowity koszt inwestycji to ponad 34 mln zł. Gmina Tarnobrzeg otrzymała na ten cel niemal 22 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×