Tu jesteś:

Suwalska SSE sprzeda grunt pod inwestycje

W 5 podstrefach Suwalskiej SSE w Podlaskiem jest na sprzedaż 41 ha gruntów pod inwestycje. Przetargi będę się odbywały do marca.

Ziemia jest na sprzedaż w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach. Część przetargów prowadzi strefa, część samorządy, właściciele tych gruntów.

Najwięcej gruntów( 29,5 ha) inwestycyjnych na sprzedaż jest w Białymstoku. Pod koniec stycznia odbędzie się przetarg na sprzedaż jednej dużej działki o powierzchni 23 ha na Krywlanach, pozostałe 6,5 ha to cztery działki przy Białostockim Parki Naukowo-Technologicznym, na które przetargi odbędą się marcu. 

W Suwałkach na sprzedaż jest ok. 3,5 ha. W Łomży do nabycia została największa prawie 2,5 ha działka w tamtejszej podstrefie. Przetarg na początku lutego, a  cena wywoławcza to prawie 2,3 mln zł netto.

Bielsk Podlaski liczy, że nabywców znajdzie prawie 2,8 ha terenów inwestycyjnych. To prawie połowa powierzchni tamtejszej podstrefy. W Bielsku to drugi przetarg na działki, które w pierwszym postępowaniu nie znalazły nabywców. Przetarg pod koniec lutego, cena wywoławcza to  1,6 mln zł netto.

W podstrefie Siemiatycze, w przetargu łącznym jest do kupienia ok. 2,9 ha ziemi w obrębie Czartajew. Cena wywoławcza to 846,4 tys. zł netto. Przetarg zaplanowano w marcu.

- Suwalska SSE prowadzi przetargi na sprzedaż działek w Suwałkach, podstrefie Siemiatycze i w Łomży .Biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki - 19 zezwoleń w 2016 roku i 15 zezwoleń w 2017 roku - wydaje się, że rok 2018 będzie równie udany- ocenia Monika Orzechowska z  biura Suwalskiej SSE. 

W 2018 r. Suwalska SSE udzieliła firmom dwóch pierwszych zezwoleń na prowadzenie działalności. 

Ogłaszanie kolejnych przetargów na kolejne tereny będzie uzależnione od zainteresowania ze strony przedsiębiorców. 

Suwalska SSE obejmuje obecnie prawie 663 ha w trzech województwach w podstrefach: Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Ełk, Grajewo, Hajnówka, Łomża, Olecko, Ostrów Mazowiecka, Sejny, Suwałki, Czyżew, Gołdap, Małkinia Górna, Narewka, Nowogród, Siemiatycze, Szczuczyn, Zabłudów. 

Na jej terenie działa ponad 100 firm, które zatrudniają ok. 10 tys. pracowników i zainwestowały ponad 3 mld złotych.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×